Vilag Helyzete Ebred a Vilag
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pénz nélküli élet

3 posters

Go down

Pénz nélküli élet Empty Pénz nélküli élet

Témanyitás  Admin Kedd Jan. 10, 2012 3:12 am

Lehetséges a pénz nélküli élet ? Gondolatok a témával kapcsolatban...
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 13
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 10.
Age : 51

https://vilaghelyzete.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Pénz nélküli élet Empty Re: Pénz nélküli élet

Témanyitás  TurnR Kedd Jan. 10, 2012 6:02 am

Hogy mi a baj a pénzel először tisztázzuk hogy miért is van pénz?

Mit tudunk a karmáról? Ha én megütök valakit, azt visszakapom. Nem akkor és nem attól akitől kaptam, de vissza fog térni hozzám. Ez ugyan úgy igaz pozitív irányban. Ha én segítek valakinek, vagy adok valakinek valamit aminek örül, előbb utóbb nekem is adnak. A pénzt azért kezdtük el használni mert nem hittünk ebben. Mi egyből meg akartuk kapni annak az ellenérték amit adtunk.

"A pénz nem más mint materializálódott félelem."

/Géczi Gábor/

TurnR

Hozzászólások száma : 7
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 10.

Vissza az elejére Go down

Pénz nélküli élet Empty Re: Pénz nélküli élet

Témanyitás  TurnR Kedd Jan. 10, 2012 6:18 am

Gondolkoztatok valaha azon hogy mennyi ismerősötöknél lehet az a valami, ami neked most nagyon kéne QuestionQuestionQuestion

Vagy ami nálad porosodik évek óta, és a legjobb haverodnak meg égető szüksége lenne rá Neutral

Lehet hogy hetekbe telik míg beszerzed, és lehet hogy te is csak néhányszor fogod használni mint akárki más, és ugyanúgy a lomok közé kerül mint megannyi egykor fontos dolog...

Bár tudnám kinek van szüksége az én lomjaimra... Sad

TurnR

Hozzászólások száma : 7
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 10.

Vissza az elejére Go down

Pénz nélküli élet Empty Re: Pénz nélküli élet

Témanyitás  Szilaj Kedd Jan. 10, 2012 8:02 am

Szerintem a karmának köze sincs a pénzhez!
A pénz a csere eszközzel egyezik meg,mindig is volt csere eszköz (gabona,arany,tulipánhagyma,meg sok minden más)
A pénzel alapjában nincs baj,használni kell,mert felgyorsitja a cserekereskedelmet(gazdaságot)
Ott van a baj,hogy most nincs mögötte fedezet,és kamat van rajta+ magán kézben van a jegybank!

Szilaj

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 10.

Vissza az elejére Go down

Pénz nélküli élet Empty Re: Pénz nélküli élet

Témanyitás  TurnR Szer. Jan. 11, 2012 1:18 am

"Jó tett helyében jót várj" ...ez a népmesék tanulsága, ez a vonzás törvénye, karma, Jézus filozófiája, Buddháé és még sorolhatnám.

"Jó tett helyében egy percet se várj,
hanem egyből kérj érte valamit,
mert ki tudja, látod-e még valaha azt, akinek adtál" .....................na ez a pénz Crying or Very sad

Igazad van, a pénznek tényleg nincs köze a karmához, épp ellene van!!!

Senki nem kér pénzt a gyerekétől, pedig rengeteg energiát, és törődést igényel. A barátoktól sem kérünk pénzt ha segítünk nekik valamiben, sőt jó éréssel tölt el minket, hogy örömet okoztunk. Pénzt csak idegenektől kérünk, illetve attól, akivel nem olyan szoros a kapcsolatunk.

Tehát a pénz az emberek közti távolság mutatója? silent

Gondoljátok végig a mindennapjaitokat, ugyanazt csinálnátok, amit eddig. Elmennétek a boltba kenyérért és tejért, a gyereket elvinnétek az óvodába, ti pedig mennétek dolgozni. Csak nem kapnátok és nem adnátok pénzt.

Hogy akkor mindenki ferrarival járna? Lehet, hogy tényleg mindenkinek ferrárival kéne járni, feltéve, hogy a ferrari fogyasztaná a legkevesebbet, és csak annyit gyártanának belőle, amennyire tényleg szükség van.

Mert a szalonokban álló autók, a szemét és a pénz mind felesleg!

Ha a kenyérboltba veszek 5kiló kenyeret naponta, abból legalább 4-et ki fogok dobni. Mit jelent ez? Energiát pazarlok!!!

Pazarlom a föld energiáját, amiből táplálkozott a növény. Pazarlom növény energiáját, amiből lett a búza, pazarlom a molnár energiáját, aki leőrölte a búzát, és pazarlom a pék energiáját, aki megsütötte nekem a kenyeret.

A pénzzel a saját energiámat pazarom. Ha többet akarok keresni, többet dolgozom, azért, mert többe kerül az, amire szükségem van.

De miért kerül az pont annyiba?És miért pont annyit ér az én munkám? Rolling Eyes
Mert korlátlan mennyiségben előállítható, és minél több van belőle annál kevesebbet ér, az értékét folyamatosan befolyásolják, és ezt meg is teszik azok akik nem akarnak dolgozni, értéket teremteni.

A Kalahári sivatagban a busmanok napi 2 órát töltenek "munkával", ebben benne van az élelem és az ivóvíz beszerzése. Akkor itt a Kárpát-medencében mennyit kéne dolgoznunk, hogy önfenntartóak legyünk?

Ha sikerülne önfenntartó háztartásokat létrehoznunk, annyit "dolgoznánk", termelnénk, amennyi elég nekünk, ha többet, akkor adhatunk másoknak is...

... így jót tettünk másokkal, és biztosak lehetünk benne hogy velünk is jót fognak tenni.

TurnR

Hozzászólások száma : 7
Csatlakozás ideje : 2012. Jan. 10.

Vissza az elejére Go down

Pénz nélküli élet Empty Re: Pénz nélküli élet

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.